תפריט

כדורשת ומכבי ישראל
משחק הכדורשת הפך ללהיט ענק בקרב נשים בישראל והינו הענף המאגד בתוכו את כמות הספורטאיות הגדולה ביותר במדינת ישראל, אלפי נשים פעילות במסגרות השונות של איגוד הכדורשת בישראל.
הכדורשת הוא משחק כדור קבוצתי, סולידי ופשוט- המאפשר לכל אישה בכל כושר גופני בכל גיל ומכל מקום, לשחק ללא ידע מוקדם.  חוקי המשחק דומים לכדורעף אלא שבכדורשת הכדור נתפס ורק אז נזרק לצד השני. הבדל משמעותי זה הפך את המשחק לפופולרי מאד בישראל.

מכבי ישראל, אשר חרתה על דגלה את קידום ספורט הנשים, נותנת חסות לפעילות איגוד הכדורשת הישראלי  ומסייעת להפצתו בארץ ובתפוצות.
 
איגוד הכדורשת מארגן ליגות במדרגים שונים:
ליגת העל בכדורשת נשים, ליגה לאומית, ליגה ארצית (בשלושה מחוזות גאוגרפים), ליגות אזוריות, ליגה למקומות עבודה, ליגת נערות וליגות עירוניות. סה"כ מעל 20 ליגות, מאות קבוצות ואלפי שחקניות.

מתוך ליגת העל יוצאת אלופת ישראל - קבוצת הכדורשת הטובה ביותר בישראל.
ענף הכדורשת צמח בשנים האחרונות לממדים משמעותיים בכל קנה מידה והאיגוד, יחד עם מכבי ישראל מובילים את הענף למחוזות אחרים, לקהלים חדשים ולהתמקצעות.

ייחודן של ליגות איגוד הכדורשת הוא בכך שהן פתוחות בפני כל אישה באשר היא אישה- ללא קשר למצבה המשפחתי, כושרה הגופני, מקום מגוריה, גילה והמגזר שאליה היא משתייכת. הליגות משתרעות על פני כל הארץ מרמת הגולן בצפון דרך עמק יזרעאל, מרכז הארץ והשרון, השומרון והדרום- לכיש ועד אילת, מערים גדולות, קיבוצים, מושבים, כפרים וישובים קהילתיים. הליגות מאופיינות גם בחוקה אחידה שחלה על כולן, וצוות מקצועי מוביל בתחומו.

איגוד הכדורשת בסיוע מכבי ישראל, מארגן מידי שנה את טורניר אילת בכדורשת. כדי להמחיש את קצב הפיתוח המדהים של הענף אם בטורניר 2014 השתתפו כ-600 נשים, בטורניר 2015 שהתקיים במרץ הקרוב באילת השתתפו כ-1500 נשים ואנו מצפים לכמות משתתפות גדולה יותר בטורניר הבינלאומי שיתקיים במרץ 2016. 
איגוד הכדורשת הקים מכון הכשרות מוביל - המקיים קורסים מקצועיים (בשיתוף המכללה האקדמית וינגייט), מחנות אימונים, ימי עיון, והכשרות בתחומי השיפוט, רישום ואימון.
על האיגוד, היקף הפעילות ומבנה הליגות ניתן להיכנס לקישור
לאתר כדורשת לחץ כאן